Jakość

View Max ISO certificate

Jakość lusterek samochodowych to dbałość o szczegóły.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotna jest jakość każdego używanego przez nas na co dzień przedmiotu. Tym większa powinna być troska o jakość elementów wyposażenia pojazdu takich jak lusterka, które służą naszemu bezpieczeństwu. Lusterka nie mogą jedynie wyglądać jak części pierwszego montażu, lecz muszą zapewniać wysoki komfort użytkowania, a co najważniejsze bezpieczeństwo

Od lusterka wysokiej klasy wymaga się, aby zapewniało przejrzysty, możliwie jak najbardziej obszerny obraz sytuacji na drodze z tyłu i obok naszego auta. Ważne jest, aby nie tylko szkło lustra było wysokiej jakości, ale też wszystkie materiały użyte do produkcji korpusu lusterka.

Jak zwykle, w podobnych przypadkach, najważniejsze są szczegóły niekoniecznie widoczne na pierwszy rzut oka. Zależnie od zastosowania, każde lusterko powinno być wytwarzane z odpowiednich tworzyw sztucznych, o odpowiedniej gęstości i strukturze.

W dużej części produktów niezbędnym jest zastosowanie metalowego szkieletu. W przeciwnym razie lusterko będzie mało stabilne i drżenie podczas jazdy spowoduje rozmazywanie się obrazu obserwowanego w lustrze. Podobne w skutkach jest złe i niedokładne spasowanie poszczególnych elementów. Za duże luzy w przegubie korpusu bądź też w gnieździe mocującym wkład lustra powodują, że lusterko nie jest w stanie spełniać swojej funkcji.

Należy zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ w ostatnich latach pojawia się duża ilość lusterek od producentów chcących konkurować towarem dużo gorszej jakości, którego niższa cena jest osiągnięta dzięki oszczędnościom wpływającym na jakość produktu. Lusterka takie są znacznie lżejsze, mniej starannie wykonane.

Często spotykanym, złym rozwiązaniem jest punktowe podklejanie szkła do wkładu lusterka. W momencie kolizji pojazdu szkło podklejone w niewłaściwy sposób rozbija się, a jego odłamki mogą ciężko ranić uczestników wypadku. Właściwie przymocowane szkło jest przyklejone na całej swojej powierzchni do korpusu lusterka, dzięki czemu nawet po rozbiciu jego kawałki pozostają na swoim miejscu nie stwarzając zagrożenia.

Firma View Max dba o każdy szczegół i nie dopuszcza do podobnych, wyżej opisanych uciążliwych sytuacji i niewątpliwie może być przykładem dla innych producentów. Wszystkie surowce używane przy produkcji są tak dobrane, aby produkt finalny spełniał wszelkie wymogi, a o jakość na każdym etapie wytwarzania dbają doświadczeni pracownicy fabryki. Po każdym procesie weryfikowana jest zgodność produktu z założeniami projektu. Nie do przecenienia jest tutaj także bogaty i ciągle powiększający się park maszynowy. Zaawansowane technologicznie urządzenia wytwarzają kolejne elementy z możliwie największą precyzją.